WYBORCA.PL / O NAS

O nas


Witamy na portalu Wyborca.pl i zapraszamy do wykorzystania jego licznych funkcji w swoich działaniach. Portal jest zarządzany przez fundację Polonia Civilis z siedzibą w Warszawie.

Jego pierwowzór, w skromniejszej formie, powstał przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Po dwóch latach zbierania doświadczeń uznaliśmy, że należy go przebudować, dodając doń szereg nowych rozwiązań, wyróżniających przedsięwzięcie od innych. Dzięki licznym funkcjonalnościom, głównie społecznościowym, a do tego dzięki sporemu bagażowi doświadczeń jego twórców, portal ma realną szansę, aby powoli zmieniać nasz polityczny krajobraz na lepsze. Frekwencja w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego nie przekroczyła 24 procent, a to pokazuje, jak wiele jest w tej materii do zrobienia.

Internauci zalogowani na portalu będą mogli promować swoją działalność, w tym także działalność zawodową, rozbudowywać kontakty biznesowe i towarzyskie, informować o podejmowanych inicjatywach społecznych, kulturalnych, sportowych, gromadzić wokół nich zwolenników i uczestników. Poprzez platformę będzie można też oferować konkretne usługi lokalne, rozbudowując tym samym swój biznes. Wszystko po to, aby aktywizować i integrować mieszkańców do wspólnych przedsięwzięć.

Portal Wyborca.pl nie służy ocenianiu polityków czy samorządowców. Nie ogranicza się przy tym jedynie do okresu oficjalnej kampanii wyborczej. Dzięki odpowiednim narzędziom ma wspierać rozwój kariery polityków w kolejnych jej fazach, ma też ułatwiać budowanie relacji z wyborcami i zdobywanie głosów. Wspiera również funkcjonowanie całych organizacji, w tym politycznych, pozarządowych, ale też lokalnych, które obecnie są mało rozpoznawalne, jak: komitety wyborcze wyborców, rady osiedli, rady sołeckie czy rady młodzieżowe w lokalnych środowiskach, udostępniając im interaktywne strony profilowe.

W okresie kampanii, nasza platforma będzie oferowała politykom możliwość prezentowania swoich kandydatur potencjalnym wyborcom, publikując ich sylwetki, program, opinie. Dzięki zaawansowanym funkcjom społecznościowym będzie można zadawać im pytania, dyskutować nad propozycjami zawartymi w programie czy poznawać ich opinie na kwestie ważne z punktu widzenia codziennych problemów mieszkańców. Co ciekawe, będzie się zmieniał również status profilu danego działacza. O ile w okresie pomiędzy wyborami będzie on funkcjonował jako polityk, tak w okresie kampanii wyborczej, jego profil znajdzie się w bazie kandydatów.

Wyborca.pl ma również służyć Polonii mieszkającej zagranicą w odbudowywaniu lub utrzymywaniu kontaktu ze swoim rodzinnym miastem (funkcja Moje Miasto) a w czasie kampanii wyborczych, poprzez prezentację kandydatów, na których mogą oddawać swoje głosy, ułatwiać udział w wyborach.

Serdecznie zapraszamy

 

O nas Regulamin Darowizna Archiwum Kontakt Copyright © 2014 by Wyborca. All rights reserved.