Wybory Prezydenckie 2015

glosujpowrot
kandydat1

Paweł Tanajno

Paweł Jan Tanajno (ur. 17 grudnia 1975 w Warszawie) – polski przedsiębiorca oraz działacz polityczny, związany z partią Demokracja Bezpośrednia.

 

 

Pochodzi z Warszawy. Jest przedsiębiorcą, w latach 1995-2004 prowadził sieć sklepów komputerowych. Był związany ze Stowarzyszeniem Ruch Poparcia Palikota, z którym zakończył współpracę w 2011 roku w związku z nieprawidłowościami finansowymi w organizacji. Formalnie nie był członkiem Stowarzyszenia). Problemy finansowe Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota Paweł Tanajno ujawnił w wywiadzie dla tygodnika Wprost, za co został pozwany w trybie wyborczym (Wybory parlamentarne w Polsce w 2011 roku)  przez Ruch Palikota. Sąd Okręgowy w Warszawie pod przewodnictwem sędziego Tomasza Wojciechowskiego oddalił pozew, orzekając że Paweł Tanajno nie skłamał, mówiąc o problemach finansowych Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota w wywiadzie dla tygodnia Wprost.

5 marca 2015 roku zarejestrował swój komitet wyborczy jako kandydat Demokracji Bezpośredniej na urząd prezydenta RP. W dniu 26 marca 2015 roku zgłosił swoją kandydaturę na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Państwowej Komisji Wyborczej.

 

O nas Regulamin Darowizna Archiwum Kontakt Copyright © 2014 by Wyborca. All rights reserved.