Wybory Prezydenckie 2015

glosujpowrot
kandydat1

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz - ur. 24 czerwca 1963r  w Paczkowie – polski wokalista,  autor tekstów i piosenek, a także aktor i polityk. Były lider zespołu Piersi (1984–2013).

Syn lekarza i działacza kresowego Tadeusza Kukiza. Szkołę podstawową i średnią ukończył w Niemodlinie , tam też został założony zespół „Piersi" (1984).

Studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim.

Ma żonę Małgorzatę (od 1991 r.) oraz trzy córki: Julię, Polę i Hanię. Jest kibicem klubu piłkarskiego Odra Opole. Działalność polityczna

 

Od 2009 jest redaktorem naczelnym portalu nieobecni.com.pl, poświęconego dokumentacji polskich cmentarzy za wschodnią granicą Polski, a także zabytkowych cmentarzy na Ziemiach Zachodnich (m.in. pożydowskich i poniemieckich), jak również wszystkich nekropolii, na których spoczywają Polacy].

W 2009 podpisał apel o odwołanie wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego słowa, że „zbrodnia katyńska nie jest ludobójstwem”. W czerwcu 2010 podpisał się pod apelem Fundacji Mamy i Taty„Cała Polska chroni dzieci”, protestującej przeciwko planowanej w lipcu w Warszawie europejskiej paradzie mniejszości seksualnych Europride. Sygnatariusze listu ostrzegali w nim, iż parada to pierwszy krok do adopcji dzieci przez homoseksualistów. Jest przeciwny aborcji. Na prośbę Powiernictwa Polskiego nagrał piosenkę „Heil Sztajnbach”.

W 2010 i 2011 był członkiem komitetu poparcia dla Marszu Niepodległości, organizowanego corocznie 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo Radykalny. Z komitetu poparcia marszu wystąpił w 2012 roku.

We wrześniu 2012 zainicjował wraz z Ruchem Obywatelskim na rzecz JOW akcję Zmieleni.pl, domagając się wprowadzenia w wyborach do Sejmu 460 jednomandatowych okręgów wyborczych.

W listopadzie 2014 z ramienia komitetu Bezpartyjni Samorządowcy został wybrany na radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. 9 lutego 2015 zapowiedział start w wyborach prezydenckich 2015.

 

O nas Regulamin Darowizna Archiwum Kontakt Copyright © 2014 by Wyborca. All rights reserved.